Technologie SIP panelů

• Termofasádní vnější omítka
• Expandovaný polystyren
• OSB 3/4
• Vnitřní tepelná izolace s dřevěnými nosnými hranoly
• OSB 3/4
• Instalační předstěna (laťování + sádrokarton)
• Vnítřní výmalba

(skladba popisována zleva)


Obvodové stěny jsou řešeny jako vícevrstvá sendvičová konstrukce, kde základní nosnou část tvoří SIP panel. Jedná se o sendvičový panel, neboli strukturálně odizolovaný panel (SIP z anglického termínu "Structurally Insulated Panel"), je to třívrstvý stavební materiál, který se skládá ze dvou desek pevného a tvrdého materiálu (OSB), prostřední izolační vrstvy z expandovaného polystyrénu a nosnou část zajišťují svislé dřevěné hranoly, spřažení všech těchto materiálových částí pak vytváří velmi odolný prvek, který se ve stavebnictví hojně využívá. SIP panel je pak dále opláštěný termofasádním polystyrenem s venkovní omítkou nebo dřevěným obkladem.

Z vnitřní části domu je řešena instalační předstěna, která slouží pro vedení instalací v domě. Vnitřní povrch je řešen povrchovým nátěrem, obkladem, tapetou, či jiným materiálem. Expandovaný polystyrén je materiál naplněný plynem, který je vyroben z polystyrénu a jeho derivátů. Poté je tato hmota vystavena horké páře. Během tohoto procesu nastává mnohonásobné zvětšování původních polyesterových zrn, které posléze vyplní celou tvarovací formu a spečou se. Výsledkem tohoto procesu je ekologický materiál, který dobře tepelně a zvukově izoluje a který je používán ve stavebnictví přes 40 let.

Prefab Homes

Proč si vybrat Prefab Homes

Prefab Homes Rychlá výstavba
Díky našemu systému výroby a výstavby trvá realizace domů v průměru 8-12 týdnu do finálního díla, tedy domu k Vašemu okamžitému nastěhování a užívání. Nečekejte na svůj nový domov roky. S námi bydlíte už za pár týdnů
Prefab Homes Osobní přístup
Jsme si vědomi toho, že stavba domu je pro naše zákazníky důležitým milníkem v životě. Přistupujeme tedy ke každému zákazníkovi s individuálním a osobním přístupem, aby se sny o bydlení našich zákazníků staly realitou.
Prefab Homes Úsporné řešení
Váš nový dům nebude zátěží pro Váš rodinný rozpočet. Klademe veliký důraz na tepelnou izolaci a efektivní systém vytápění, díky kterému budete žít pohodlně, ale úsporně. Součásti standardu je i podlahové vytápění.
Prefab Homes Nízká cena
Technologie výstavby našich domů nám umožňuje držet ceny pod průměrem podobných nemovitostí v rámci České Republiky se zachováním stejné, nebo dokonce lepší kvality výsledného díla.
Prefab Homes

Individuální řešení domů

Prefab Homes
Úprava dispozice typových domů
U typových domů, můžete takřka libovolně upravit dispozici domu. Mnoho klientských změn je ZDARMA jako například přesouvání oken, dveří, příček či zrcadlení domu. Do typových domů můžete přidat prvky nebo odebrat ze standardu. Potřebujete například rozdělit velký prostor na dva menší nebo dva pokoje spojit v jeden a vytvořit šatnu, vše je umožněno. Změny se nemusí týkat pouze vnitřních prvků, ale také celkové velikosti půdorysných rozměrů. Dům můžete zvětšit či zmenšit oproti typovému provedení a dokonce měnit i tvar střechy. Typové studie vždy upravujeme podle konkrétních potřeb každého klienta s ohledem na umístění domu na pozemku. Díky takovým změnám si skutečně vytváříte individuální řešení šité na míru každého z nás
Prefab Homes
Vlastní návrh domu
Máte vlastní představu či návrh, zaujal vás v katalogu nebo na internetu nějaký dům? Zašlete nám jej a naše projekční kancelář po vzájemné konzultaci potřeb a požadavků vám zpracuje studii domu s přesnou cenou včetně všech doplňků, které požadujete. V současné době naleznete řadu různých dispozic , které mohou zdánlivě působit zajímavě, avšak při zpracování projektu zjistíte, že např. velikost zádveří je nedostačující, v pokoji nemáte kde umístit šatní skříně, mnohdy chybí úložné prostory nebo si nedokážete poradit jak vhodně umístit sedací soupravu s obývací stěnou. Rádi vám zpracujeme vaši studii domu vycházející z našeho konstrukčního řešení a doplníme užitečné prvky, které oceníte.
Prefab Homes Prefab Homes Prefab Homes Prefab Homes Prefab Homes