Vybíráte pozemek pro svůj dům? Máme pro vás několik rad

Prefab Homes
04.01.2019

Nastal u vás ten správný čas a padlo rozhodnutí, že budete stavět? Jenže, než se pustíte do samotného vymýšlení, jak by váš správný dům měl vypadat, nastává ještě jedna důležitá část. Pečlivý výběr správného pozemku. Proto pro vás přinášíme několik rad, na co se zaměřit a na co si dát pozor.

Lokalita

Město nebo vesnice? Obchod za rohem nebo několik minut jízdy autem? Každý má jiné preference a je třeba si řádně promyslet, co vám opravdu bude vyhovovat. Neslevujte ze svých požadavků, jinak byste toho mohli za nedlouho litovat. Je však třeba brát v potaz také to, že cena za pozemek ve městě a jeho těsné blízkosti bude znatelně vyšší než na vesnici třeba o 15 kilometrů dál.

Velikost a tvar

Minimální velikost pozemku pro dům je 400 m2, při menší výměře se už musíte rozloučit se zahradou. Optimální pozemek by však měl mít rozlohu větší než 650 m2. Zároveň by neměl být užší než 14 metrů. Je třeba také počítat s tím, že musejí být dodrženy určité odstupové vzdálenosti, například 3,5 metru od hranice pozemku nebo vzdálenost mezi dvěma domy alespoň 7 metrů. Limitující je také zastavěnost pozemku, kdy povolená míra zastavěnosti může být 30 %, ale i méně. Do zastavěné plochy se přitom započítávají i terasy či chodníky kolem domu.

Majitelé menších pozemků však zoufat nemusejí. I patrové domy s malou zastavěnou plochou přinesou s patrem komfort dostatečné obytné plochy.

Inspirujte se třeba domem Prestige 109 nebo Prestige 121.

Inženýrské sítě

Elektřina, plyn, kanalizace a voda. Dobře dostupné inženýrské sítě, ideálně vedené až k hranici vašeho pozemku, vám ušetří spoustu času a peněz. Nacházejí-li se přípojky na inženýrské sítě daleko od pozemku, může se vám stavba dost prodražit. Pokud chybí veřejná kanalizace, je také třeba řešit jímku nebo domovní ČOV.

Pozor!

I pozemek, který se vám na první pohled jeví jako snový s příjemným okolím, může skrývat plno strašáků. Hluk v okolí, prašnost, továrnu, skládku nebo čistírnu odpadních vod za rohem. Vhodné je taky si pečlivě prostudovat list vlastnictví k pozemku, abyste předešli nemilému překvapení, že na pozemku je věcné břemeno.

Možná trochu opomíjené, nicméně do budoucna důležité, je zjistit si, jaké budete mít sousedy. Nejenom, že vám budou podepisovat stavební záměr, ale budete vedle sebe roky žít.

Jste si nejistí při výběru pozemku? I s tím vám umíme pomoci!

Zvažujete-li s naší firmou výstabu domu, konzultaci ohledně pozemku od nás máte zcela zdarma – kontaktujte nás.
Všechny novinky
Prefab Homes

Proč si vybrat Prefab Homes

Prefab Homes Rychlá výstavba
Díky našemu systému výroby a výstavby trvá realizace domů v průměru 8-12 týdnu do finálního díla, tedy domu k Vašemu okamžitému nastěhování a užívání. Nečekejte na svůj nový domov roky. S námi bydlíte už za pár týdnů
Prefab Homes Osobní přístup
Jsme si vědomi toho, že stavba domu je pro naše zákazníky důležitým milníkem v životě. Přistupujeme tedy ke každému zákazníkovi s individuálním a osobním přístupem, aby se sny o bydlení našich zákazníků staly realitou.
Prefab Homes Úsporné řešení
Váš nový dům nebude zátěží pro Váš rodinný rozpočet. Klademe veliký důraz na tepelnou izolaci a efektivní systém vytápění, díky kterému budete žít pohodlně, ale úsporně. Součásti standardu je i podlahové vytápění.
Prefab Homes Nízká cena
Technologie výstavby našich domů nám umožňuje držet ceny pod průměrem podobných nemovitostí v rámci České Republiky se zachováním stejné, nebo dokonce lepší kvality výsledného díla.
Prefab Homes

Individuální řešení domů

Prefab Homes
Úprava dispozice typových domů
U typových domů, můžete takřka libovolně upravit dispozici domu. Mnoho klientských změn je ZDARMA jako například přesouvání oken, dveří, příček či zrcadlení domu. Do typových domů můžete přidat prvky nebo odebrat ze standardu. Potřebujete například rozdělit velký prostor na dva menší nebo dva pokoje spojit v jeden a vytvořit šatnu, vše je umožněno. Změny se nemusí týkat pouze vnitřních prvků, ale také celkové velikosti půdorysných rozměrů. Dům můžete zvětšit či zmenšit oproti typovému provedení a dokonce měnit i tvar střechy. Typové studie vždy upravujeme podle konkrétních potřeb každého klienta s ohledem na umístění domu na pozemku. Díky takovým změnám si skutečně vytváříte individuální řešení šité na míru každého z nás
Prefab Homes
Vlastní návrh domu
Máte vlastní představu či návrh, zaujal vás v katalogu nebo na internetu nějaký dům? Zašlete nám jej a naše projekční kancelář po vzájemné konzultaci potřeb a požadavků vám zpracuje studii domu s přesnou cenou včetně všech doplňků, které požadujete. V současné době naleznete řadu různých dispozic , které mohou zdánlivě působit zajímavě, avšak při zpracování projektu zjistíte, že např. velikost zádveří je nedostačující, v pokoji nemáte kde umístit šatní skříně, mnohdy chybí úložné prostory nebo si nedokážete poradit jak vhodně umístit sedací soupravu s obývací stěnou. Rádi vám zpracujeme vaši studii domu vycházející z našeho konstrukčního řešení a doplníme užitečné prvky, které oceníte.
Prefab Homes Prefab Homes Prefab Homes Prefab Homes Prefab Homes