Bungalov vs. patrový dům. Co je lepší?

Prefab Homes
10.01.2019

Bungalov se obejde bez schodů, patrový dům zase nezabere tolik místa.

Při rozhodování se o podobě budoucího domu je třeba si ujasnit typ domu. Oba totiž mají své výhody i nevýhody. Na začátku je potřeba si také říci nejenom, co od bydlení očekáváte v současnosti, ale co budete potřebovat i v budoucnu. Tedy například, jak velkou plánujete rodinu, zda v domě chcete zestárnout, anebo jej později odkázat dětem?

Patro

Hlavní výhodou patrového domu je malá zastavěná plocha. I na malý pozemek jej můžete snadno umístit a zbyde vám prostor třeba i na garáž a zahrádku, patra vám přitom zajistí dostatek prostoru a komfortu pro bydlení. Tím, že si na dům vystačíte i s menším pozemkem, můžete za pozemek ušetřit i statisíce korun.

Inspirujte se našimi patrovými domy – Prestige 121, Prestige 127 nebo třeba Prestige 128.

Nevýhodou patrového domu může být pro někoho schodiště. Zabírá prostor a člověk se na něm za celý den i dost naběhá. Oddělí však společenskou zónu v přízemí domu a klidovou zónu pro odpočinek v patře, což někteří lidé ocení. Snáze lze tento typ domu přestavět i na dvougenerační.

Bungalov

Bungalovy jsou v současnosti trendem, je ale potřeba pro ně mít dostatečně velký pozemek. Zajistí však obyvatelům centrální prostor spojený s užitnými místnostmi. Výhodou zde je absence schodů, což vytváří bydlení vhodné pro seniory.  Je zde také všechno hned po ruce a rodiče se nemusejí bát, že se dítě při hraní zraní pádem ze schodů.

Podívejte se na naše vámi oblíbené domy typu bungalov – Lounge 102, Prestige 99 nebo Lounge 75.

Už máte jasněji, kterou variantu zvolíte? Oslovil vás některý z našich typových domů, nebo máte vlastní návrh domu? Kontaktujte nás!
Všechny novinky
Prefab Homes

Proč si vybrat Prefab Homes

Prefab Homes Rychlá výstavba
Díky našemu systému výroby a výstavby trvá realizace domů v průměru 8-12 týdnu do finálního díla, tedy domu k Vašemu okamžitému nastěhování a užívání. Nečekejte na svůj nový domov roky. S námi bydlíte už za pár týdnů
Prefab Homes Osobní přístup
Jsme si vědomi toho, že stavba domu je pro naše zákazníky důležitým milníkem v životě. Přistupujeme tedy ke každému zákazníkovi s individuálním a osobním přístupem, aby se sny o bydlení našich zákazníků staly realitou.
Prefab Homes Úsporné řešení
Váš nový dům nebude zátěží pro Váš rodinný rozpočet. Klademe veliký důraz na tepelnou izolaci a efektivní systém vytápění, díky kterému budete žít pohodlně, ale úsporně. Součásti standardu je i podlahové vytápění.
Prefab Homes Nízká cena
Technologie výstavby našich domů nám umožňuje držet ceny pod průměrem podobných nemovitostí v rámci České Republiky se zachováním stejné, nebo dokonce lepší kvality výsledného díla.
Prefab Homes

Individuální řešení domů

Prefab Homes
Úprava dispozice typových domů
U typových domů, můžete takřka libovolně upravit dispozici domu. Mnoho klientských změn je ZDARMA jako například přesouvání oken, dveří, příček či zrcadlení domu. Do typových domů můžete přidat prvky nebo odebrat ze standardu. Potřebujete například rozdělit velký prostor na dva menší nebo dva pokoje spojit v jeden a vytvořit šatnu, vše je umožněno. Změny se nemusí týkat pouze vnitřních prvků, ale také celkové velikosti půdorysných rozměrů. Dům můžete zvětšit či zmenšit oproti typovému provedení a dokonce měnit i tvar střechy. Typové studie vždy upravujeme podle konkrétních potřeb každého klienta s ohledem na umístění domu na pozemku. Díky takovým změnám si skutečně vytváříte individuální řešení šité na míru každého z nás
Prefab Homes
Vlastní návrh domu
Máte vlastní představu či návrh, zaujal vás v katalogu nebo na internetu nějaký dům? Zašlete nám jej a naše projekční kancelář po vzájemné konzultaci potřeb a požadavků vám zpracuje studii domu s přesnou cenou včetně všech doplňků, které požadujete. V současné době naleznete řadu různých dispozic , které mohou zdánlivě působit zajímavě, avšak při zpracování projektu zjistíte, že např. velikost zádveří je nedostačující, v pokoji nemáte kde umístit šatní skříně, mnohdy chybí úložné prostory nebo si nedokážete poradit jak vhodně umístit sedací soupravu s obývací stěnou. Rádi vám zpracujeme vaši studii domu vycházející z našeho konstrukčního řešení a doplníme užitečné prvky, které oceníte.
Prefab Homes Prefab Homes Prefab Homes Prefab Homes Prefab Homes