Blíží se změna legislativy. Ušetřete na povinných technologiích

Prefab Homes
06.08.2019

Jistě jste i vy zaznamenali informace o blížící se změně energetické náročnosti budov. Co to ale pro nás všechny znamená? Výstavby, které dostanou souhlas s ohlášením stavby, případně stavební povolení, po změně legislativy v roce 2020, budou muset splňovat parametry „domu s téměř nulovou spotřebou energie“.

Drahé technologie vytápění

Dodnes byla volba vytápění na klientech. Každý si tak mohl zvolit, jakou formu si vybere s ohledem na využívaní domu. Někdo v něm jen přespává a je celý den v práci nebo na cestách, jiní v domech i pracují. Oproti současným nízkoenergetickým standardům však bude třeba změnit technologii vytápění domu.

Aby hodnocená budova z hlediska energetické náročnosti vyhověla, musí splňovat určité parametry, kdy se hodnotí: neobnovitelná primární energie za rok, celkové dodaná energie do budovy za rok a průměrný součinitel prostupu tepla.

Bude tedy rozhodovat nejen celkově dodaná energie, ale i primární neobnovitelná energie. Legislativa tak podporuje využití obnovitelných zdrojů pro dodávku energie. Takovými zdroji jsou solární kolektory, kogenerační jednotky, tepelná čerpadla nebo bioplynové stanice. Vstupy jsou tedy dražší, servis technologií také něco stojí. Částečná kompenzace pak může být v podobě ušetřených nákladů za energie. 

Řízené větrání

Nízkoenergetické domy nejčastěji využívají systém řízeného větrání, který zajišťuje rekuperační jednotka. Právě rekuperace je jedním ze skalních prvků vedoucích k dosažení snížení energetické náročnosti budov. 

V případě, že se lidé budou chtít novele vyhnout a ušetřit tak za povinné technologie, musejí získat souhlas s ohlášením stavby nebo stavení povolení do konce března 2020.

Pokud také zvažujete výstavbu domu, začněte s námi řešit studii domu pro projektovou dokumentaci pro stavební povolení (ohlášku) co nejdříve. Při současné legislativě tak ušetříte na domě až 500 000 Kč.

Kontaktujte nás na e-mailu obchod@prefabhomes.cz, nebo na telefonu +420 703 332 297.
Všechny novinky
Prefab Homes

Proč si vybrat Prefab Homes

Prefab Homes Rychlá výstavba
Díky našemu systému výroby a výstavby trvá realizace domů v průměru 8-12 týdnu do finálního díla, tedy domu k Vašemu okamžitému nastěhování a užívání. Nečekejte na svůj nový domov roky. S námi bydlíte už za pár týdnů
Prefab Homes Osobní přístup
Jsme si vědomi toho, že stavba domu je pro naše zákazníky důležitým milníkem v životě. Přistupujeme tedy ke každému zákazníkovi s individuálním a osobním přístupem, aby se sny o bydlení našich zákazníků staly realitou.
Prefab Homes Úsporné řešení
Váš nový dům nebude zátěží pro Váš rodinný rozpočet. Klademe veliký důraz na tepelnou izolaci a efektivní systém vytápění, díky kterému budete žít pohodlně, ale úsporně.
Prefab Homes Nízká cena
Technologie výstavby našich domů nám umožňuje držet ceny pod průměrem podobných nemovitostí v rámci České Republiky se zachováním stejné, nebo dokonce lepší kvality výsledného díla.
Prefab Homes

Individuální řešení domů

Prefab Homes
Úprava dispozice typových domů
U typových domů, můžete takřka libovolně upravit dispozici domu. Mnoho klientských změn je ZDARMA jako například přesouvání oken, dveří, příček či zrcadlení domu. Do typových domů můžete přidat prvky nebo odebrat ze standardu. Potřebujete například rozdělit velký prostor na dva menší nebo dva pokoje spojit v jeden a vytvořit šatnu, vše je umožněno. Změny se nemusí týkat pouze vnitřních prvků, ale také celkové velikosti půdorysných rozměrů. Dům můžete zvětšit či zmenšit oproti typovému provedení a dokonce měnit i tvar střechy. Typové studie vždy upravujeme podle konkrétních potřeb každého klienta s ohledem na umístění domu na pozemku. Díky takovým změnám si skutečně vytváříte individuální řešení šité na míru každého z nás
Prefab Homes
Vlastní návrh domu
Máte vlastní představu či návrh, zaujal vás v katalogu nebo na internetu nějaký dům? Zašlete nám jej a naše projekční kancelář po vzájemné konzultaci potřeb a požadavků vám zpracuje studii domu s přesnou cenou včetně všech doplňků, které požadujete. V současné době naleznete řadu různých dispozic , které mohou zdánlivě působit zajímavě, avšak při zpracování projektu zjistíte, že např. velikost zádveří je nedostačující, v pokoji nemáte kde umístit šatní skříně, mnohdy chybí úložné prostory nebo si nedokážete poradit jak vhodně umístit sedací soupravu s obývací stěnou. Rádi vám zpracujeme vaši studii domu vycházející z našeho konstrukčního řešení a doplníme užitečné prvky, které oceníte.
Prefab Homes Prefab Homes Prefab Homes Prefab Homes Prefab Homes