6 mýtů o dřevostavbách

Prefab Homes
16.04.2018

1 - Dřevostavba má nízkou životnost
Dřevo je považováno za jeden z nejstarších stavebních materiálů, narůstající četnost výstavby při použití dřeva v různých formách jen potvrzuje jeho kvalitu. V dnešní době se jedná o jeden z nejrozšířenějších materiálů ve stavitelství. Vše je dáno velmi přesným technologickým postupem jak výroby, tak i samotné montáže domu. Životnost dřevostaveb je v rozmezí 120 - 150 let bez nutnosti zásahu do nosných částí konstrukce. Častěji se však skloňuje termín dispoziční životnost, tj. nutnost přizpůsobit prostor, dispozici, potřebám v nadcházejícím období a to dřevostavby umožňují.

2 - Dřevostavba plesniví a špatně izoluje vlhkost
Díky prefabrikaci jednotlivých stavebních dílů ve výrobním závodě se dosahuje materiálové stálosti a předem daných vlastností. Dřevo si umí velmi dobře poradit s vlhkostí, nesmí však být dlouhodobě vystavené takovému namáhání. Montované stavby jsou na tento jev připravené, jednak se umísťují nad terén, kde dochází přirozenému odvětrávání konstrukce. Dále pak skladba konstrukce také není náhodný jev, ale předem řešená technologie jak výroby, tak i výstavby domů. Díky moderním technologiím lze přesně spočítat a navrhnout skladbu jednotlivých konstrukcí, jako jsou obvodové stěny, vnitřní příčky, stropy a střešní konstrukce.

3 - Ve dřevostavbách je všechno slyšet
Dřevo je velmi vhodný materiál při řešení zvukové neprůzvučnosti, v hojnosti je využíváno např. v hudebních nahrávacích studiích pro svou jedinečnou schopnost rezonance. V kombinaci s ostatními materiály v celé konstrukční skladbě pak vytváří vynikající zvukový a tepelný izolátor. Stěna pak dokáže odrazit malé množství zvukových vln zpět do prostoru, většinu zvuku však velmi dobře pohltí a přitom nedochází k rozkmitání konstrukce a přenosu zvukových vln do dalších místností. Ochrana proti venkovnímu hluku je řešena díky použití izolačních trojskel, dosahujeme významného útlumu z venkovních ruchů a zvuků.

4 - Dřevostavbu mi sežere brouk
Pro stavbu jsou vybrané jen ty nejkvalitnější stavební materiály, kdy se každý prvek technologicky prověřuje. Dřevokazní škůdci tak nemají možnost se do konstrukce jakkoliv dostat. Nosný systém domu je opláštěný dalšími stavebními materiály, které odpuzují škůdce a zároveň jsou zdravotně nezávadné, např. sádrokartonové desky. Během užívání stavby a celé její životnosti je tak stavba chráněna.

5 - Dřevostavba rychle hoří
Nejdůležitější konstrukční prvky domu a to nosné části jsou chráněny materiálem, který zabraňuje vzniku hoření. Pro samotné prohoření konstrukce je zapotřebí dostatečné množství kyslíku, díky hoření dřeva vzniká vrstva, která zabraňuje dalšímu prohořívání dřevěných prvků, jako jsou trámy, sloupy, překlady, atd. Obalovou část domu tvoří materiály, které splňují normu ochrany budov proti požáru.

6 - Dřevostavby nikdo nechce
V současné době je obrovský rozmach ve stavitelství, na řadu přichází nové materiály a s tím spojené stavební možnosti. Čím dál více je touha budoucích majitelů bydlet ve stavbách, které jsou ekonomicky nenákladné, jak při pořízení bydlení, tak zejména při nákladech spojených s provozem např. rodinného domu. Změnily se také naše potřeby, díky tomu je stále větší poptávka po stavbách na klíč, důležitou roli hraje také čas, představit si možnost nového bydlení v horizontu šesti až dvanácti měsíců, v požadované kvalitě a za předem danou cenu. Přesně takovéto požadavky dokáže pokryt systém montovaných dřevostaveb. V současné době zaujímá podíl dřevostaveb takřka 20% z celkového stavitelství, v posledních sedmi letech přitom vzrostla poptávka dvojnásobně. Zájem o bydlení v dřevostavbách stále roste a zkušenosti současných klientů, kteří již bydlí, jen potvrzují kvalitu a přednost těchto staveb.
Všechny novinky
Prefab Homes

Proč si vybrat Prefab Homes

Prefab Homes Rychlá výstavba
Díky našemu systému výroby a výstavby trvá realizace domů v průměru 8-12 týdnu do finálního díla, tedy domu k Vašemu okamžitému nastěhování a užívání. Nečekejte na svůj nový domov roky. S námi bydlíte už za pár týdnů
Prefab Homes Osobní přístup
Jsme si vědomi toho, že stavba domu je pro naše zákazníky důležitým milníkem v životě. Přistupujeme tedy ke každému zákazníkovi s individuálním a osobním přístupem, aby se sny o bydlení našich zákazníků staly realitou.
Prefab Homes Úsporné řešení
Váš nový dům nebude zátěží pro Váš rodinný rozpočet. Klademe veliký důraz na tepelnou izolaci a efektivní systém vytápění, díky kterému budete žít pohodlně, ale úsporně. Součásti standardu je i podlahové vytápění.
Prefab Homes Nízká cena
Technologie výstavby našich domů nám umožňuje držet ceny pod průměrem podobných nemovitostí v rámci České Republiky se zachováním stejné, nebo dokonce lepší kvality výsledného díla.
Prefab Homes

Individuální řešení domů

Prefab Homes
Úprava dispozice typových domů
U typových domů, můžete takřka libovolně upravit dispozici domu. Mnoho klientských změn je ZDARMA jako například přesouvání oken, dveří, příček či zrcadlení domu. Do typových domů můžete přidat prvky nebo odebrat ze standardu. Potřebujete například rozdělit velký prostor na dva menší nebo dva pokoje spojit v jeden a vytvořit šatnu, vše je umožněno. Změny se nemusí týkat pouze vnitřních prvků, ale také celkové velikosti půdorysných rozměrů. Dům můžete zvětšit či zmenšit oproti typovému provedení a dokonce měnit i tvar střechy. Typové studie vždy upravujeme podle konkrétních potřeb každého klienta s ohledem na umístění domu na pozemku. Díky takovým změnám si skutečně vytváříte individuální řešení šité na míru každého z nás
Prefab Homes
Vlastní návrh domu
Máte vlastní představu či návrh, zaujal vás v katalogu nebo na internetu nějaký dům? Zašlete nám jej a naše projekční kancelář po vzájemné konzultaci potřeb a požadavků vám zpracuje studii domu s přesnou cenou včetně všech doplňků, které požadujete. V současné době naleznete řadu různých dispozic , které mohou zdánlivě působit zajímavě, avšak při zpracování projektu zjistíte, že např. velikost zádveří je nedostačující, v pokoji nemáte kde umístit šatní skříně, mnohdy chybí úložné prostory nebo si nedokážete poradit jak vhodně umístit sedací soupravu s obývací stěnou. Rádi vám zpracujeme vaši studii domu vycházející z našeho konstrukčního řešení a doplníme užitečné prvky, které oceníte.
Prefab Homes Prefab Homes Prefab Homes Prefab Homes Prefab Homes