Financování domů

Uvažujete o výstavbě rodinného domu a nevíte si rady s financováním, nebo si chcete jen ujasnit možnosti a proces čerpání? Pak jste zde správně.

Pozor na nezkušené finanční poradce, mohou vás zbytečně odradit

Dnes je na trhu celá řada bankovních institucí i finančních poradců. Je však vhodné si hned od začátku nalít čistého vína a říci si, že ne vždy váš známý, který se ve financích pohybuje dva roky a spravuje váš rodinný rozpočet, musí nutně mít zkušenosti s výstavbou rodinného domu.
Pojdmě trochu rozklíčovat, kde se setkáváme s problémy financování u klientů, o které se stará finanční poradce s málo zkušenostmi.

● nemáte pozemek ani jinou nemovitost do zástavy a banka Vám nechce půjčit na nákup pozemku
● máte pozemek, který je v současnosti nevhodný do zástavy
● stavíte dřevostavbu a banka požaduje certifikáty
Výstavba není koupě ani rekonstrukce, je potřeba k ní takto přistupovat

Podstatný rozdíl je v tom, že zatímco při koupi hotového domu/bytu již dáváte do zástavy reálnou odhadnutou nemovitost, zde se pracuje s budoucí cenou a postupným čerpáním. Dochází také k odhadu a proto je nesmírně důležité, aby stavební firma, která s vámi staví, byla ověřena u vaší banky pro plynulejší průběh financování. Zakládáme si tedy na tom, abychom v našem portfoliu měli co nejvíce bank a klient si tedy mohl vybrat. Co umíme financovat?

● nákup pozemku
● výstavbu domu na klíč ale i hrubou stavbu
● nákup vybavení
● dokončovací práce na pozemku
Chci pomoci s úvěrem, co mám pro to udělat?

Vše začíná vaším rozhodnutím "chci stavět dům" a kontaktováním naší zákaznické podpory, vše ostatní nechte na nás. Na zákaznické podpoře si domluvíte další kroky, většinou se bude jednat o naplánování si telefonátu s technickým a finančním specialistou.
Než nám zavoláte, je vhodné abyste si udělali na nás čas na 15-ti minutový telefonát, posaďte se v pohodlí svého domova na křeslo, vemte tužku a papír, připravte si vaše případné otázky a můžeme jít na to. Celou dobu mějte na paměti, že i my jsme lidé a rádi si s vámi popovídáme v klidné amosféře, kdy na sebe máme dostatek času na vyřčení všech "ale" a "proč".
Pokud řídíte auto, nakupujete, vyzvedáváte děti ze školy... pak zvažte, zdali nezavolat o pár hodin později. Řešíte přeci bydlení na celý život, ne běžnou denní záležitost.
Osobní schůzka / kalkulace

Díky předešlému bodu již víme, jaký je váš sen, a vy se nyní dozvíte, jak si sen proměnit v realitu. Obdržíte od nás různé varianty řešení, a to nejen s ohledem na úrokové sazby hypoték, ale také na vstupy vlastních zdrojů, zástavy nemovitostí, plány do budoucna a další faktory.

● Hypotéka nebo stavební spoření?
● Nejnižší úroková sazba nebo úvěr bez poplatků?
● Možnost umoření dlužné částky nebo maximální doba fixace?

Společně zvolíme, co je pro vás důležité na cestě k vlastnímu bydlení. Osobní schůzka je zde již na místě.
Úvěrové smlouvy, financování, výstavba

Podívejme se nyní na celý průběh v bodech tak, jak nám to dává smysl s ohledem na bezpečí a jistotu klientů:

● komunikace s finančním poradcem a definování si cílů a snů
● volba dané nemovitosti
● podpis rezervace termínu výstavby konkrétního domu
● žádost o hypoteční úvěr
● vyřizování stavebního řízení
● podpisem úvěrových smluv fixujete podmínky banky (může běžet společně se stavebním povolením)
● čerpání 50 % kupní ceny
● výroba + výstavba hrubé stavby
● čerpání 40 % kupní ceny
● dokončovací práce na domě
● předání domu na klíč
● doplatek 10 % kupní ceny


Věděli jste, že si můžete předjednat hypotéku a mít ji až dva roky připravenou k čerpání? Tím zafixujete podmínky banky a zároveň máte jistotu (časovou) i na případné zdržení na stavebním úřadě. Tyto a další informace vám rádi poskytneme.

A co na to říká jedna z našich finančních specialistek? V portfoliu Broker Consulting je deset nejvýznamnějších hypotečních ústavů a čtyři stavební spořitelny. Dokážeme pro vás vybrat řešení, které bude respektovat Vaše priority a finanční možnosti. Využijte komplexní pohled na problematiku financování bydlení. Vyzkoušejte výhody opravdu nezávislého doporučení, ušetříte čas i peníze! Za celý tým OK POINTU České Budějovice, Broker Consulting, a.s. Alena Munduchová

Kontaktujte nás

Máme pro vás připravený speciální nástroj Program bydlení, díky kterému při financování úvěrem nejenom že ušetříte, ale proces pro vás bude jednodušší.

Pro další informace o možnostech financování vašeho úvěru vyplňte následující formulář, nebo nás kontaktujte na tel: 703 322 297

Prefab Homes

Proč si vybrat Prefab Homes

Prefab Homes Rychlá výstavba
Díky našemu systému výroby a výstavby trvá realizace domů v průměru 8-12 týdnu do finálního díla, tedy domu k Vašemu okamžitému nastěhování a užívání. Nečekejte na svůj nový domov roky. S námi bydlíte už za pár týdnů
Prefab Homes Osobní přístup
Jsme si vědomi toho, že stavba domu je pro naše zákazníky důležitým milníkem v životě. Přistupujeme tedy ke každému zákazníkovi s individuálním a osobním přístupem, aby se sny o bydlení našich zákazníků staly realitou.
Prefab Homes Úsporné řešení
Váš nový dům nebude zátěží pro Váš rodinný rozpočet. Klademe veliký důraz na tepelnou izolaci a efektivní systém vytápění, díky kterému budete žít pohodlně, ale úsporně. Součásti standardu je i podlahové vytápění.
Prefab Homes Nízká cena
Technologie výstavby našich domů nám umožňuje držet ceny pod průměrem podobných nemovitostí v rámci České Republiky se zachováním stejné, nebo dokonce lepší kvality výsledného díla.
Prefab Homes

Individuální řešení domů

Prefab Homes
Úprava dispozice typových domů
U typových domů, můžete takřka libovolně upravit dispozici domu. Mnoho klientských změn je ZDARMA jako například přesouvání oken, dveří, příček či zrcadlení domu. Do typových domů můžete přidat prvky nebo odebrat ze standardu. Potřebujete například rozdělit velký prostor na dva menší nebo dva pokoje spojit v jeden a vytvořit šatnu, vše je umožněno. Změny se nemusí týkat pouze vnitřních prvků, ale také celkové velikosti půdorysných rozměrů. Dům můžete zvětšit či zmenšit oproti typovému provedení a dokonce měnit i tvar střechy. Typové studie vždy upravujeme podle konkrétních potřeb každého klienta s ohledem na umístění domu na pozemku. Díky takovým změnám si skutečně vytváříte individuální řešení šité na míru každého z nás
Prefab Homes
Vlastní návrh domu
Máte vlastní představu či návrh, zaujal vás v katalogu nebo na internetu nějaký dům? Zašlete nám jej a naše projekční kancelář po vzájemné konzultaci potřeb a požadavků vám zpracuje studii domu s přesnou cenou včetně všech doplňků, které požadujete. V současné době naleznete řadu různých dispozic , které mohou zdánlivě působit zajímavě, avšak při zpracování projektu zjistíte, že např. velikost zádveří je nedostačující, v pokoji nemáte kde umístit šatní skříně, mnohdy chybí úložné prostory nebo si nedokážete poradit jak vhodně umístit sedací soupravu s obývací stěnou. Rádi vám zpracujeme vaši studii domu vycházející z našeho konstrukčního řešení a doplníme užitečné prvky, které oceníte.
Prefab Homes Prefab Homes Prefab Homes Prefab Homes Prefab Homes