Často kladené otázky

Dá se u vás objednat tištěný katalog?

Tištěné katalogy nenabízíme, u nás naleznete zcela individuální přístup spočívající v telefonické nebo osobní komunikaci se zaškoleným personálem na téma vašeho vysněného domu - typ domu, dispozice, doplňky apod. Následně Vám předložíme nabídku nejen typových domů, odpovídající Vaší představě a také různé návrhy úprav.

Jaká je životnost dřevostaveb?

Životnost moderních dřevostaveb se pohybuje kolem 120 - 150 let. Dnes se udává ještě tzv. dispoziční životnost, která se mění s věkem a potřebami klientů. Dřevostavby jsou v tomto vhodné pro různé dispoziční změny bez velkých investic.

Jak je dům chráněn proti škůdcům?

Všechno dřevo, které se v domě nachází, je chráněno speciálními nátěry proti škůdcům.

Jak vychází hodnoty průkazu energetické náročnosti budov (PENB) u vašich domů?

PENB u našich domů vychází v klasifikační třídě C nebo B - závisí na způsobu vytápění domu. Při přání zákazníka lze dům řešit i do třídy A.

Jak je to se základy domu?

Základy domu jsou již zahrnuty v ceně domu (rozdíl ceny může nastat u svažitého pozemku). Klienti si mohou vybrat betonovou základovou desku nebo zemní vruty - v ceně je uvažováno s oběma variantami.

Zaujali mě vaše domy. Je možné podrobnější informace k ceně? Zajímá mě zda-li je cena už kompletní se vším všudy.

U každého domu na stránkách je takzvaný rozsah dodávky, ve kterém je vidět, co je v ceně zahrnuto. Pro představu si lze představit, že cena domu na klíč obsahuje: základy, vnější izolaci včetně omítky, krov se střešní krytinou, trojskla okna, vstupní i vnitřní dveře, podlahy (plovoucí podlaha, dlažba), obklady, sanita (wc, vana/sprchový kout), zdroj vytápění a další prvky. Cena nezahrnuje kuchyňskou linku, projekt pro stavební úřad + PENB a požární zprávu (49.000 Kč bez závislosti na složitosti domu) a dopravu (50.000 Kč).

Je uvedená cena za dům včetně pozemku?

Cena domů je bez pozemku. Pozemek si klienti obstarávají sami, avšak v případě potřeby klientům rádi poradíme s výběrem pozemku.

Mohu s vámi řešit i financování, hypotéku?

Ano, naše firma spolupracuje s množstvím hypotečních specialistů, je tedy možné se na nás obrátit a dle vaší lokality výstavby vám předáme specialistu, který řeší financování domů pro danou oblast. Více informací v záložce Financování.

Dá se u vás dům splácet formou nájmu?

Tuto možnost nenabízíme, nicméně je možné domy financovat hypotékou, tedy alternativa nájmu. Průměrná splátka domu je pod 10.000,- Kč měsíčně. Více informací v záložce Financování.

Dočetl jsem se, že dům je na zemních vrutech. Co si mám pod tímto představit a jak je řešena skladba podlah?

Naše domy lze stavět jak na standardních základových deskách (ztracené bednění, betonová deska), tak na zemních vrutech. Vrut je šroub navrtaný do země, o délce od 160cm do 5metrů, v závislosti na terénu a podloží. Nosnost jednoho vrutu je 5tun, životnost se uvádí kolem 140let. Počet vrutů závisí na typu domu, běžně kolem 24 vrutů na dům. Na takovémto vrutovém založení se udělá nosný skelet podlahy, který následně drží stavbu pár centimetrů nad zemí a na tomto skeletu se vytvoří ze SIP panelu nosná část podlahy. Tento způsob výstavby základů má několik výhod: Díky suchému procesu jsme schopni stavět i v zimě, kdy výroba základů na pozemku trvá přibližně 4dny. Tepelná izolace i izolace proti vlhkosti vychází v tomto případě, kdy se dům nedotýká země, příznivěji. Jelikož je celý dům obestavěn soklem a podlaha sama o sobě je zateplená, tak nedochází k promrzání.

Prefab Homes

Proč si vybrat Prefab Homes

Prefab Homes Rychlá výstavba
Díky našemu systému výroby a výstavby trvá realizace domů v průměru 8-12 týdnu do finálního díla, tedy domu k Vašemu okamžitému nastěhování a užívání. Nečekejte na svůj nový domov roky. S námi bydlíte už za pár týdnů
Prefab Homes Osobní přístup
Jsme si vědomi toho, že stavba domu je pro naše zákazníky důležitým milníkem v životě. Přistupujeme tedy ke každému zákazníkovi s individuálním a osobním přístupem, aby se sny o bydlení našich zákazníků staly realitou.
Prefab Homes Úsporné řešení
Váš nový dům nebude zátěží pro Váš rodinný rozpočet. Klademe veliký důraz na tepelnou izolaci a efektivní systém vytápění, díky kterému budete žít pohodlně, ale úsporně.
Prefab Homes Nízká cena
Technologie výstavby našich domů nám umožňuje držet ceny pod průměrem podobných nemovitostí v rámci České Republiky se zachováním stejné, nebo dokonce lepší kvality výsledného díla.
Prefab Homes

Individuální řešení domů

Prefab Homes
Úprava dispozice typových domů
U typových domů, můžete takřka libovolně upravit dispozici domu. Mnoho klientských změn je ZDARMA jako například přesouvání oken, dveří, příček či zrcadlení domu. Do typových domů můžete přidat prvky nebo odebrat ze standardu. Potřebujete například rozdělit velký prostor na dva menší nebo dva pokoje spojit v jeden a vytvořit šatnu, vše je umožněno. Změny se nemusí týkat pouze vnitřních prvků, ale také celkové velikosti půdorysných rozměrů. Dům můžete zvětšit či zmenšit oproti typovému provedení a dokonce měnit i tvar střechy. Typové studie vždy upravujeme podle konkrétních potřeb každého klienta s ohledem na umístění domu na pozemku. Díky takovým změnám si skutečně vytváříte individuální řešení šité na míru každého z nás
Prefab Homes
Vlastní návrh domu
Máte vlastní představu či návrh, zaujal vás v katalogu nebo na internetu nějaký dům? Zašlete nám jej a naše projekční kancelář po vzájemné konzultaci potřeb a požadavků vám zpracuje studii domu s přesnou cenou včetně všech doplňků, které požadujete. V současné době naleznete řadu různých dispozic , které mohou zdánlivě působit zajímavě, avšak při zpracování projektu zjistíte, že např. velikost zádveří je nedostačující, v pokoji nemáte kde umístit šatní skříně, mnohdy chybí úložné prostory nebo si nedokážete poradit jak vhodně umístit sedací soupravu s obývací stěnou. Rádi vám zpracujeme vaši studii domu vycházející z našeho konstrukčního řešení a doplníme užitečné prvky, které oceníte.
Prefab Homes Prefab Homes Prefab Homes Prefab Homes Prefab Homes